Adrian Gryszkiewicz nowym zawodnikiem Górnika Zabrze

0

Górnik Zabrze kilkanaście godzin przed pierwszym gwizdkiem w LOTTO Ekstraklasie w 2018 roku zdecydował się dokonać wzmocnienia typu “last minute”. Popularni “Trójkolorowi” za sprawą oficjalnej strony internetowej poinformowali, że ich nowym zawodnikiem został Adrian Gryszkiewicz.

Górnik Zabrze, a raczej jego trener, Marcin Brosz, przed meczem z Wisłą Płock musi zmagać się ze swego rodzaju dylematem. Już od kilku tygodni wiadomo, że w tym spotkanie nie będzie on mógł skorzystać z dwóch podstawowych obrońców. Dani Suarez oraz Mateusz Wieteska będą pauzować za nadmiar żółtych kartek.

Rozwiązaniem tego problemu ma być Adrian Gryszkiewicz. Młody obrońca z Górnikiem Zabrze trenuje od kilkunastu dni, wraz z drużyną był także na obozie w Cyprze, gdzie pokazał się z dobrej strony w kilku meczach sparingowych, a nawet zdobył jedną bramkę.

Kwestią formalną było jego przejście z Gwarka Zabrze do Górnika. 18-latek z nowym klubem związał się umową, która będzie obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku. Obrońca nie ukrywał zadowolenia z podpisania pierwszego profesjonalnego kontraktu:

– Jest to bardzo ważny moment w moim życiu. To pierwszy profesjonalny kontrakt i myślę, że będę go miło wspominał. Mam tutaj dużo kolegów, których poznałem w Gwarku i pomagali mi w każdej sytuacji. Dam z siebie wszystko i jeśli tylko dostanę szansę, to będę się starał ją wykorzystać.

Teraz, gdy Gryszkiewicz oficjalnie stał się zawodnikiem Górnika, można się spodziewać, że Brosz, który jest znany z odważnego stawiania na młodych graczy, da mu szansę już w najbliższym meczu. Górnik Zabrze w piątek zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Płock. Bukmacher Fortuna na wygraną gości oferuje kurs @ 2.72.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

Poprzedni artykułRiyad Mahrez przedstawił w klubie ultimatum
Następny artykułRomeo Jozak – Radović na pewno zagra z Zagłębiem