Adrian Błąd odszedł z Zagłębia Lubin

0

Adrian Błąd nie jest już piłkarzem KGHM Zagłębia Lubin. 26-latek teraz będzie występował na zapleczu LOTTO Ekstraklasy, a jego pracodawcą będzie GKS Katowice.

Niewielu jest zawodników, którzy przez całą karierę grają w jednym klubie. Takim piłkarzem nie będzie także Adrian Błąd. Wprawdzie 26-latek od początku przygody z futbolem był związany z drużyną KGHM Zagłębie Lubin, to jednak nadszedł czas na zmianę otoczenia.

Błąd na najwyższym poziomie rozgrywkowym w barwach popularnych “Miedziowych” zadebiutował w sezonie 2009/2010. Skrzydłowy w 2011 roku na jedną kampanię został wypożyczony do Zawiszy Bydgoszcz. Sytuacja ta powtórzyła się pięć lat później, a Błąd przez ostatni sezon bronił barw Arki Gdynia. Lewy pomocnik w LOTTO Ekstraklasie zagrał w 14 meczach i zdobył jedną bramkę.

Zawodnik pochodzący z Lubina w barwach Zagłębia rozegrał 98 spotkań, w których 11 wpisał się na listę strzelców i zapisał na własnym koncie cztery asysty. Błąd przeniósł się do Nice 1 Ligi, gdzie podpisał kontrakt z GKS-em Katowice. Jego umowa z zespołem z Górnego Śląska będzie obowiązywać do 30 czerwca 2018 roku.

Trener GKS-u, Piotr Mandrysz, wierzy, że Błąd podniesie poziom zespołu:

– Pamiętam Adriana z czasów gry w Zawiszy, gdzie miał bardzo dobry sezon. Był też ważną postacią Zagłębia, gdy klub z Lubina wywalczył awans do Ekstraklasy. To piłkarz dynamiczny, z powodzeniem mogący występować na obu skrzydłach. Dysponuje bardzo dobrym uderzeniem z obu nóg. Dlatego, gdy pojawiła się informacja o możliwości pozyskania Adriana, to nie zastawialiśmy się długo. Mam nadzieję, że podniesie wartość naszej gry w ofensywie, bo tam tkwią spore rezerwy.

Poprzedni artykułSouthampton znalazł następcę Virgila van Dijka
Następny artykułCeltic, Napoli i Sevilla zagrają w Lidze Mistrzów