Adidas pokona konkurencję? Wielkie pieniądze dla Realu Madryt!

0

Adidas aktualnie jest partnerem technicznym Realu Madryt. Przedstawiciele niemieckiej firmy chcą zaproponować mistrzom Hiszpanii fantastyczną ofertę współpracy na kolejne kilka lat.

Adidas bez wątpienia jest zadowolony z współpracy z Realem Madryt i wszystko wskazuje, że wkrótce firma przejdzie do ofensywy i zaproponuje hiszpańskiemu zespołowi rekordowy kontrakt. Aktualnie zespół ze stolicy Hiszpanii rocznie zarabia 55 milionów euro za to, że występuje w sprzęcie Adidas. Ta umowa obowiązuje do 2020 roku. Wprawdzie do jej upływu jeszcze sporo czasu, to jednak niemiecki koncern planuje jej przedłużenie.

Powodem tak wczesnego zainteresowania usługami Realu Madryt jest fakt, że chrapkę na podpisanie umowy partnerskiej z jednym z najlepszych zespołów na świecie mają także Nike i Under Armour.

Gigant z Dusseldorfu nie zamierza stracić takiego współpracownika jak Real Madryt, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że od tego sezonu Chelsea Londyn nie ubiera się w sprzęt Adidasa. Anglicy zrezygnowali z ich usług na rzecz Nike.

Kosmiczna oferta!

Adidas postanowił złożyć prezesowi Realu Madryt, Florentino Perezowi, ofertę nie do odrzucenia. Spekuluje się, że niemiecka firma chce przedłużyć umowę na dziesięć lat (czas obowiązywania to lata 2020-2030). Popularni “Królewscy” na jej mocy mają zarobić 150 milionów euro rocznie (110 milionów euro kwoty stałej, 40 milionów euro to bonusy). Jeśli doszłoby do podpisania tejże umowy, byłby to bez wątpienia rekord w tej branży.

Real Madryt z usług Adidasa korzysta od 1998 roku. Wkrótce zakończą się dwie dekady współpracy. Kto wie, czy nie będzie to świetny moment na jej przedłużenie.

Poprzedni artykułDiego Costa nie zagra w Fenerbache?
Następny artykułVirgil van Dijk wrócił do treningów. Zła informacja dla Jana Bednarka