Adama Diakhaby wzmocnił kadrę AS Monaco

0

AS Monaco dokonało kolejnego transferu podczas letniego okienka. Tym razem do drużyny z księstwa Monako dołączył występujący wcześniej w Stade Rennes Adama Diakhaby.

Trener Leonardo Jardim w ostatnim czasie stracił kilku kluczowych zawodników, którzy odeszli do największych europejskich marek. AS Monaco stara się załatać dziurę chociażby po Bernardo Silvie, Benjaminie Mendym, Tiemoue Bakayoko czy Valere Germainie. Jednym z zawodników, którzy w przyszłości ma się wypromować we francuskim klubie i kto wie, czy nie podążyć śladem wyżej wymienionych, ma być Adama Diakhaby.

W mediach już od kilku tygodni spekulowano, że transferem zawodnika Stade Rennes jest zainteresowane AS Monaco. Plotki w końcu mają swoje potwierdzenie i pojawiła się oficjalna informacja o przejściu Diakhaby'ego do klubu z księstwa.

21-latek przygodę z futbolem rozpoczął w SM Caen, z którego przeszedł do Stade Rennes. To właśnie w tym klubie jego kariera nabrała rozpędu. Diakhaby ma za sobą dopiero jeden pełny sezon w Ligue 1. Lewy napastnik w poprzedniej kampanii we wszystkich rozgrywkach rozegrał 29 meczów, w których pięć razy wpisał się na listę strzelców.

Młodzieżowy reprezentant Francji z AS Monaco związał się pięcioletnim kontraktem. Tymczasem włodarze tego klubu za transfer Diakhaby'ego musieli wpłacić na konto Stade Rennes 10 milionów euro.

Diakhaby cieszy się, że dołączył do Monaco, bowiem jak sam twierdzi, jest to klub, który daje dużo szans młodym zawodnikom:

– Jestem bardzo szczęśliwy, że dołączyłem do rodziny AS Monaco. Jest to drużyna z dużymi ambicjami, która zarazem nie boi się stawiać na młodych zawodników. Jestem tutaj, aby pokazać co potrafię, a także żeby się rozwinąć.

Poprzedni artykułSito Riera nie zagra przeciwko Piastowi Gliwice
Następny artykułPaweł Oleksy o krok od Korony Kielce