Adam Nocoń w sztabie szkoleniowym Podbeskidzia. Następca Jana Kociana?

0

Podbeskidzie Bielsko-Biała w środę ogłosiło, że do sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny dołączył Adam Nocoń. Były szkoleniowiec BKS-u Stal Bielsko-Biała najprawdopodobniej na stanowisku trenera zastąpi Jana Kociana.

Kilka dni temu informowaliśmy, że w Podbeskidziu Bielsko-Biała odgrywa się niemały kabaret. Wszystko ze względu na fakt, iż trener pierwszej drużyny, Jan Kocian, zrezygnował z pracy z zespołem, a jako usprawiedliwienie okazał zwolnienie lekarskie. W kuluarach mówi się, że słowacki szkoleniowiec nie dogaduje się z dyrektorem sportowym – Andrzejem Rybarskim. Trudno oczekiwać, że Kocian po zakończeniu zwolnienia lekarskiego wróci do trenowania Podbeskidzia, na co gotowi są już włodarze tego klubu.

W środę do sztabu szkoleniowego “Górali” dołączył Adam Nocoń. 46-latek ostatnio był trenerem innego klubu z Bielska-Białej, występującego w III lidze BKS-u Stal. Wcześniej Nocoń pracował między innymi w GKS-ie Tychy, Ruchu Zdzieszowice czy Nadwiślanie Góra.

To właśnie Nocoń pod nieobecność Kociana będzie prowadził Podbeskidzie, a wszystko wskazuje, że również po oficjalnym zakończeniu współpracy ze Słowakiem, to on przejmie wszystkie jego obowiązki.

Dla 46-latka to drugi epizod w Podbeskidziu, bowiem kilka lat temu pracował w klubie jako asystent Jana Żurka:

– Tak jest, ale to bardzo dawne czasy, dziś klub zmienił się całkowicie. Teraz to zupełnie inne miejsce niż wtedy, gdy pracowałem wcześniej w Podbeskidziu i są to zmiany oczywiście na plus, bo wszystko jest dużo bardziej profesjonalnie zorganizowane. Bardzo ładny stadion, na którym rozgrywane są mecze dopełnia tego obrazu.

Poprzedni artykułLechia Gdańsk pomaga ofiarom nawałnicy
Następny artykułLiga Mistrzów – Celtic zmiażdżył Astanę, czerwono w Neapolu