Adam Nawałka – Po meczu z Japonią oddam się do dyspozycji zarządu PZPN

0
Adam Nawałka

Czy Adam Nawałka po zakończeniu mistrzostw świata rozstanie się z reprezentacją Polski? Po meczu z Japonią 60-latek ma oddać się do dyspozycji zarządu PZPN.

Selekcjoner reprezentacji Polski zdaje sobie sprawę z tego, że jego drużna kompletnie zawiodła i nie wypełniła sporych oczekiwań kibiców kadry. Adam Nawałka bierze na siebie odpowiedzialność za słaby wynik na mistrzostwach świata:

– Zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji. To ja jestem za to odpowiedzialny. Staraliśmy się chłodzić głowy, mówić, że mundial to nie to samo co mistrzostwa Europy. Oczekiwania wobec nas były jednak gigantyczne. Nie zagraliśmy tak jak byśmy chcieli, mam tego świadomość.

Czy Adam Nawałka po ostatnim meczu fazy grupowej rozstanie się z reprezentacją Polski? Oddajemy głos samemu zainteresowanemu:

– Nigdy nie podejmuję decyzji na gorąco. Umowę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej mam do końca mistrzostw świata. Teraz interesuje mnie nasz ostatni mecz. Po nim oddam się do dyspozycji zarządu. Nie będę wchodził w głęboką analizę tego, co zawiodło na turnieju. Jesteśmy po prostu rozczarowani wynikiem. Z postawy zawodników jestem jednak zadowolony, odpowiedzialność spada na mnie. Nasza praca nie poszła jednak na marne. To będzie procentować w następnych latach.


Reprezentacja Polski już w czwartek klasycznie zagra na mundialu mecz o honor, tym razem z Japonią. Faworytem tego meczu według bukmachera LvBet będą nasi rywale – kurs na ich wygraną wynosi 2,40. Remis wyceniany jest na 3,15, natomiast zwycięstwo podopiecznych Adama Nawałki na 3,20.

Odbierz 20 PLN bez depozytu!

LvBet bonus 20 zł

 

Poprzedni artykułMundial TYPY do meczu Arabia Saudyjska – Egipt
Następny artykułMundial 2018: Urugwaj – Rosja (relacja na żywo)