Adam Matuszczyk i Jakub Świerczok zagrają w Zagłębiu Lubin

0
Adam Matuszczyk zagra w polskiej lidze

O zmianie klubu reprezentanta Polski spekulowano od kilku tygodni. Teraz przyszedł czas na oficjalną informację – Adam Matuszczyk będzie nowym zawodnikiem Zagłębia Lubin. W “Miedziowych” zagra także Jakub Świerczok.

Piłkarz urodzony w Gliwicach większość dotychczasowej sportowej kariery spędził w drużynie z Kolonii. Adam Matuszczyk właśnie w tym klubie przeżywał swój najlepszy okres. Zawodnik mający także niemieckie obywatelstwo w 1.FC Koln rozegrał ogółem 102 spotkania, w których strzelił pięć goli.

Matuszczyk odszedł z Kolonii w 2012 roku. Wprawdzie wpierw to było wypożyczenie do Fortuny Dusseldorf, ale po nim doszło do definitywnego transferu do Eintrachtu Brunszwik. O ile 28-latek w pierwszym sezonie regularnie pojawiał się na boisku – na boisku pojawił się 31 razy i zdobył dwa gole, tak ostatni rok jest dla niego stracony. Reprezentant Polski w 2.Bundeslidze rozegrał wyłącznie jedno spotkanie! Zapewne duży wpływ na to miały jego problemy zdrowotne.

Oficjalny komunikat o przejściu Matuszczyka do Zagłębia Lubin przekazał jego wcześniejszy klub – Eintracht Brunszwik. Umowa 21-krotnego reprezentanta Polski z tym zespołem obowiązywała jeszcze przez jeden rok, do 30 czerwca 2018 roku. Były gracz 1.Bundesligi w polskiej drużynie spędzi przynajmniej jeden sezon.

Zagłębie Lubin kilka godzin wcześniej potwierdziło inny transfer. Zawodnikiem “Miedziowych” został Jakub Świerczok. Polak w swojej karierze ma występy chociażby w 1.FC Kaiserslautern, w którym jednak furory nie zrobił. 24-latek grał także w Polonii Bytom, Piaście Gliwice, Górniku Łęczna, Zawiszy Bydgoszcz, a ostatnio w GKS-ie Tychy. Świerczok w ubiegłym sezonie na zapleczu Ekstraklasy zdobył 16 goli. Jego kontrakt z Zagłębiem Lubin będzie obowiązywać do 2020 roku.

Poprzedni artykułWalkę o medal czas zacząć! [SKŁADY, TERMINARZ, PLAN TRANSMISJI]
Następny artykułDiego Benaglio zmienił otoczenie. Bramkarz zaprezentowany w AS Monaco