Poważna kontuzja Adama Lallany

0
Adam Lallana

Brytyjskie media rozpisują się na temat kontuzji angielskiego pomocnika Liverpoolu. Adam Lallana widziany był z kulami, które wskazywać mogą, że jego uraz jest poważny. Nieoficjalnie mówi się także, że kontuzja ta może go wykluczyć z gry na MŚ w Rosji.

W sobotnie popołudnie podopieczni Jurgena Kloppa mierzyli się na wyjeździe z Crystal Palace. Wszyscy kibice “The Reds” z pewnością oczekiwali w tym meczu tego, że ich ukochana drużyna ogra rywali bez większych problemów. Tymczasem oni do przerwy przegrywali spotkanie 0-1, a w drugiej połowie niewiele brakowało, aby strata była większa. Ku ich uciesze najlepszy snajper “Orłów”, Christan Benteke zmarnował dwie setki, dzięki czemu mieli szanse na odrobienie strat. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy bramkę na 1:1 strzelił dla Liverpoolu Sadio Mane. W 84. minucie z kolei, zwycięskiego gola strzelił nie kto inny, a Mohamed Salah.

Pomimo tego, że drużyna z miasta Beatlesów zrealizowała swój cel, jakim było wywiezienie Selhurst Park kompletu punktów, to mają spore powody do zmartwień. Dlaczego? Ano dlatego, że jeden z ich piłkarzy nabawił się kontuzji. Adam Lallana zaledwie pięć minut po tym jak zmienił na boisku Wijnalduma, musiał opuścić murawę. Sytuacja nie wyglądała zbyt dobrze, a sam Jurgen Klopp obawia się, że jego kontuzja może okazać się poważna. 29-latek zmagał się już w tym sezonie z urazami  i niedawno wrócił do pełnej sprawności. W obliczu jego wcześniejszych urazów, a także zdjęć jakie angielskie media opublikowały, na których Anglik wspomaga się kulami, są obawy, że doświadczony rozgrywający przegapi tegoroczną walkę o  Puchar Świata w Rosji.

Jurgen Klopp przyznał na konferencji prasowej, że sytuacja nie jest dobra, ale trzeba czekać na więcej informacji. Powiedział też, że z perspektywy ławki trenerskiej wyglądało to tak, jakby Adam miał problem z mięśniem. Dodał, że jest zbyt wcześnie, aby ocenić szanse Lallany na grę w mistrzostwach świata oraz że ma nadzieję, że sytuacja nie okaże się aż tak poważna. Niemiecki menedżer nie ukrywał swojego wzruszenia mówiąc, że Lallana jest nie tylko piłkarzem, który ma ciężki sezon, ale też ich przyjacielem. Cała drużyna ma głęboką nadzieję, że 29-latek szybko powróci do gry, a jego sbu o grze na mundialu nie przekreśli żadna kontuzja. O kolejnych informacjach na temat jego zdrowia będziemy informować na łamach naszego portalu, dlatego obserwujcie nas uważnie!

LvBet bonus 20 zł

Poprzedni artykułBundesliga – Pogrom w meczu na szczycie, kolejna wygrana Schalke