Adam Frączczak przedłużył umowę z Pogonią Szczecin

0
Adam Frączczak strzelił dwie bramki, a Pogoń wreszcie wygrała

Adam Frączczak obecnie jest zawodnikiem, który posiada najdłuższy staż w Pogoni Szczecin. Wszystko wskazuje, że kapitan będzie śrubować ten “rekord” przez kolejne lata, bowiem w środę poinformowano, że przedłużył on kontrakt z obecnym klubem.

Adam Frączczak zawodnikiem Pogoni Szczecin jest od 2011 roku, kiedy to do tego zespołu przeniósł się z Kotwicy Kołobrzeg. Jeszcze wtedy popularni “Portowcy” występowali na zapleczu LOTTO Ekstraklasy.

30-latek to zawodnik, którego trudno przypisać do jednej pozycji. Wprawdzie głównie występuje jako najbardziej wysunięty zawodnik, ale dobrze czuje się także na boku obrony, na skrzydle czy w środku pola. W tym sezonie najczęściej jest ustawiany jako napastnik. Frączczak w obecnych rozgrywkach zdobył siedem bramek i jest najskuteczniejszym piłkarzem Pogoni Szczecin w LOTTO Ekstraklasie.

W ostatniej drużynie tabeli nie ma zawodnika, który w klubie jest dłużej niż Frączczak. Jego przygoda z Pogonią najprawdopodobniej będzie trwać do 2021 roku, bowiem tak długo będzie obowiązywać jego aktualny, nowy kontrakt z klubem. Wieść o podpisaniu nowej umowy przekazał trener Kosta Runjaić:

– Bardzo cieszę się, że zostaje w Pogoni. Adam jest w stu procentach zawodowcem zaangażowanym w życie zespołu. Jest jego dobrym kapitanem. To zawodnik, który nie zna strachu i patrzy tak samo pozytywnie w przyszłość jak ja.

Pogoń Szczecin już od pierwszych meczów musi zacząć punktować, jeśli marzy o pozostaniu w LOTTO Ekstraklasie. “Portowcy” premierowy mecz w 2018 roku rozegrają 10 lutego – na własnym stadionie podejmą Sandecję Nowy Sącz. Bukmacher Fortuna na ich wygraną oferuje kurs @ 1.80.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

Poprzedni artykułFantasy Premier League – podsumowanie 23 kolejki z ligą Gol.pl!
Następny artykułManchester City w końcu przegrywa! – wnioski po 23. kolejce Premier League