Adam Buksa spróbuje sił w Pogoni Szczecin

0

Pogoń Szczecin w poniedziałek potwierdziła pozyskanie kolejnego zawodnika. Tym razem do popularnej “Dumy Pomorza” dołączył Adam Buksa, który trafił tam na zasadzie wypożyczenia z Zagłębia Lubin.

Adam Buksa jeszcze kilka lat temu był uważany za niezwykle perspektywicznego zawodnika – w wieku 16 lat dostrzegli go skauci Novary, do której trafił na rok. Napastnik później trafił do Wisły Kraków, a następnie do Lechii Gdańsk, gdzie zanotował debiut na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Jego rozwój jednak zatrzymała kontuzja, która także spowodowała, że stracił on miejsce w kadrze klubu z Trójmiasta i w 2016 roku zdecydował się na przenosiny do Zagłębia Lubin.

21-latek podczas 1,5-letniej przygody w zespole popularnych “Miedziowych” rozegrał 31 meczów – na swoim koncie zapisał cztery bramki oraz jedną asystę. W tym sezonie jednak rzadko dostawał szansę  – wystąpił w ośmiu meczach LOTTO Ekstraklasy (łącznie 126 minut) i raz zapisał się na listę strzelców.

Zapewne brak regularnej gry zachęcił go do zmiany barw klubowych. Buksa w poniedziałek został zaprezentowany jako piłkarz Pogoni Szczecin, do której będzie wypożyczony do końca obecnego sezonu. 21-latek będzie mógł zostać wykupiony przez “Dumę Pomorza” pod jednym warunkiem – klub musi się utrzymać w LOTTO Ekstraklasie.

Napastnik już w poniedziałek odbył pierwszy trening z nową drużyną. Na pierwszy mecz w barwach Pogoni Szczecin będzie musiał zaczekać ponad miesiąc. Szczecinianie 10 lutego na własnym stadionie podejmą Sandecję Nowy Sącz. Bukmacher Fortuna na ich wygraną oferuje kurs @ 1.8


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

Poprzedni artykułRafał Pietrzak i Łukasz Moneta zaprezentowani przez Zagłębie Lubin
Następny artykułJak Coutinho poradził sobie z niepowodzeniami i został rekordowym zakupem Barcelony