Liga Europy TYPY do meczu F91 Dudelange – Legia Warszawa

0
Liga europy typy

Czas na rewanżowe spotkania III rundy eliminacji Ligi Europy, a to oznacza, że przygotowaliśmy kolejną porcję typów! Dziś przedstawiam Wam odcinek z serii Liga Europy TYPY, w którym znajdziecie typy, analizę oraz zapowiedź do meczu F91 Dudelange – Legia Warszawa.

F91 DUDELANGE

Luksemburczycy sprawili niesamowitą niespodziankę nie tylko swoim kibicom, ale też wszystkim sympatykom piłki kopanej w Polsce. Zaryzykuję stwierdzenie, że zaskoczyli także swoich rywali, czyli warszawską Legią. Co ciekawe, to właśnie oni zaprezentowali się znacznie lepiej od Warszawiaków i jako pierwsi zdołali strzelić bramkę. Prowadzeniem co prawda długo się nie cieszyli, bo już po trzech minutach spotkania na tablicy widniał remis, ale to nadal był korzystny wynik. Drużyna z Luksemburga była częściej w posiadaniu piłki, stwarzała sobie więcej sytuacji, a ponadto tuż przed przerwą czerwoną kartkę ujrzał Inaki Astiz, dzięki czemu drugą połowę grali z przewagą jednego zawodnika, co zwiastowało problemy Warszawiaków.

Drugą połowę piłkarze F91 Dudelange rozegrali bardzo inteligentnie. Momentami oddawali pole gry Legii, mieli nieco mniejsze posiadanie, ale nadal stwarzali sobie więcej sytuacji. W 62. minucie wyszli na prowadzenie po tym, jak rzut karny na bramkę zamienił David Turpel. Dzięki temu Luksemburczycy są w doskonałej sytuacji przed rewanżem na własnym stadionie. Dodatkowo w miniony poniedziałek rozegrali ligowy mecz w ramach 2. kolejki swoich rozgrywek. Dwa dni na regenerację przed bardzo ważnym spotkaniem to niewiele, ale pragnę zauważyć, że zaledwie czterech zawodników, którzy grali w pierwszym meczu z Legią, wybiegło na boisko. Byli to bramkarz, dawaj środkowi obrońcy oraz jeden pomocnik, także możemy założyć, że drużyna będzie dobrze przygotowana do meczu rewanżowego.

LvBet bonus 20 złLEGIA WARSZAWA

Przejdźmy zatem do naszych mistrzów Polski, z których po pierwszym meczu z F91 Dudelange śmiał się chyba cały Twitter. Legioniści wówczas już od 24. minuty przegrywali spotkanie po stracie gola, ale na ich odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Dosłownie trzy minuty później wyrównali mecz, a bohaterem strzelonego gola po asyście Kucharczyka był Carlitos. Na tym etapie bardziej niepokojący od samego wyniku był styl gry i brak wyraźnej przewagi na boisku, którą mieli znacznie niżej notowani rywale. Mowa oczywiście o pierwszej połowie, gdy obie drużyny miały tylu samo piłkarzy na boisku. Sytuację dodatkowo pogorszyła czerwona kartka i gra w dziesiątkę po przerwie, ale nie można powiedzieć, że to jedyna przyczyna porażki.

Europejskie puchary rządzą się swoimi prawami i wszyscy o tym wiedzą. Polskie drużyny już nie raz pokazały, że nie są chyba gotowe na tego typu rozgrywki – głównie pod względem mentalnym, ale nie tylko. Prawda jednak jest taka, że nikt się nie spodziewał porażki mistrzów Polski w spotkaniu z drużyną z Luksemburga. Zwłaszcza, że Wojskowi grali na własnym boisku. Ostateczny wynik meczu stawia ich w bardzo trudnej sytuacji przed rewanżem. W minioną niedzielę, grając w ramach 4. kolejki Ekstraklasy, Legia zaliczyła jednak zwycięstwo 3:1 z Piastem Gliwice na wyjeździe. O ile wygrana na pewno cieszy, o tyle jeśli nie zdołają awansować do kolejnego etapu Ligi Europy, to ligowe zwycięstwa na chwilę obecną niewiele będą znaczyć dla sympatyków warszawskiej drużyny.

LIGA EUROPY TYPY

Legia Warszawa (-1.0) @2,40 – Dziś mam dla Was tylko jedną propozycję, ale z bardzo atrakcyjnym kursem. Tak naprawdę ciężko przewidzieć dokładny przebieg spotkania i to, jak do rewanżu podejdą rywale. W Warszawie pokazali, że potrafią atakować, co może wskazywać na BTS. Z drugiej strony mając korzystny rezultat mogą się zamurować, co skłaniałoby do typu na Under 2,5. Ja proponuję postawić na zwycięstwo Legii dwiema bramkami – za taki scenariusz LvBet oferuje aż 2,40. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić sytuacji, w której mistrz Polski odpada z drużyną z Luksemburga i naprawdę wierzę, że mecz na Łazienkowskiej był zimnym prysznicem dla Wojskowych. Spodziewam się znacznie lepszej gry w ich wykonaniu, odrobienia strat i awansu.