Premier League TYPY do meczu Chelsea – Arsenal

0
Premier League typy

Przed nami 2. kolejka Premier League, dlatego mam dla Was kolejny wpis z serii Premier League TYPY, w którym znajdziecie analizy, zapowiedź oraz propozycje typów do sobotniego meczu Chelsea – Arsenal.

CHELSEA

Gospodarzem najciekawszego meczu 2. kolejki Premier League będzie ekipa Maurizio Sarriego. The Blues w pierwszym meczu nowego sezonu angielskich rozgrywek grali na wyjeździe z Huddersfield, z którymi zaliczyli gładkie zwycięstwo. Już po pierwszej połowie prowadzili 2:0 po golu Kante z 34. minuty oraz bramce Jorginho z rzutu karnego, która padła w 45. minucie. W drugiej części spotkania swoje zwycięstwo przypieczętowali bramką na 3:0, której bohaterem w 80. minucie był Pedro. Najskuteczniejszy strzelec Chelsea z ubiegłego sezonu, czyli Eden Hazard, zaliczył asystę przy ostatniej bramce The Blues, a warto zauważyć, że na boisku pojawił się zaledwie cztery minuty wcześniej, kiedy to zmienił Williana.

Na początku sierpnia podopieczni Sarriego nie próżnowali, bo na przestrzeni dziesięciu dni rozegrali cztery mecze. Dwa z nich co prawda odbyły się w ramach spotkań towarzyskich, ale dwa pozostałe to wspomniana 1. kolejka Premier League, a także mecz o Tarczę Wspólnoty. The Blues grali wówczas z Manchesterem City, który zgodnie z przewidywaniami zwyciężył. Prawda jest taka, że The Citizens nie dopuszczali Chelsea zbytnio do swojego pola karnego, dzięki czemu nie musieli zbyt często interweniować. The Blues stworzyli sobie wówczas ledwie pięć sytuacji bramkowych, podczas gdy rywale aż 18! Przed nimi teraz kolejny trudny sprawdzian, wszak każdy wie, że Arsenal potrafi być bardzo niewygodnym rywalem. Na swój debiut czeka wypożyczony z Realu Madryt Mateo Kovacic i jestem ciekawa jak trener Chelsea ustawi drużynę w pomocy.

LvBet bonus 20 zł

ARSENAL

Po przeciwnej stronie mamy Arsenal, który w pierwszej kolejce ligowych rozgrywek miał bardzo ciężki mecz, bo grał z mistrzem Anglii – Manchesterem City. The Citizens weszli w nowy sezon – jak na mistrza przystało – zwycięstwem, a więc Kanonierzy nie zdołali zatrzymać podopiecznych Pepa Guardioli. Już w pierwszym kwadransie gry ekipa Unaia Emery'ego straciła gola. Choć sami robili wszystko co w ich mocy, aby wyrównać spotkanie, to znakomita ofensywa rywali dała im się we znaki. Mowa oczywiście o tym, że mieli znaczącą przewagę nad Arsenalem – zarówno w posiadaniu piłki jak i sytuacjach bramkowych, których Kanonierzy nie mieli zbyt dużo. Mieli co prawda kilka swoich okazji, ale nie zostały one przez nich wykorzystane. Na domiar złego w drugiej części meczu stracili druga bramkę i ostatecznie przegrali 0:2.

Co ciekawe Kanonierzy już w tym miesiącu grali z The Blues. Mowa o meczu z 1. sierpnia, kiedy to grali mecz towarzyski w ramach International Champions Cup. W regulaminowym czasie gry padł wówczas remis 1:1, a szalę zwycięstwa na swoją stronę po rzutach karnych przechylił wówczas Arsenal. Prawda jednak jest taka, że były to rozgrywki towarzyskie, a jak wiadomo te nie są nigdy dla mnie żadnym wyznacznikiem. Nowy menadżer Kanonierów nie wystawił jednak w pierwszej kolejce kilku nowo ściągniętych piłkarzy, co mnie szczerze zaskoczyło. Największe kontrowersje wzbudza stawianie na Petra Cecha, podczas gdy na swoją okazję między słupkami czeka Bernd Leno. Niewykluczone, że Emery postawi tym razem na grę dwoma napastnikami, bowiem współpraca Lacazette'a z Aubameyangiem wyglądała obiecująco.

PREMIER LEAGUE TYPY

BTS + Over 2,5 @1,80 – Obie drużyny zostały objęte przez nowych managerów w tym sezonie i z pewnością potrzeba jeszcze czasu, aby wszystko funkcjonowało jak należy. Zarówno po podopiecznych Maurizio Sarriego jak i Unaia Emery'ego możemy się spodziewać dobrej gry ofensywnej, natomiast ciężko będzie o uniknięcie błędów w obronie. Z tego powodu spodziewam się golu obu ekip i minimum trzech bramek w meczu. Za taki scenariusz LvBet oferuje 1,80 i to moja pierwsza dzisiejsza propozycja.

Eden Hazard strzeli gola @2,50 – Co prawda najlepszy zawodnik Chelsea zagrał tylko kilkanaście minut w trakcie meczu z Hudddersfield, ale zdążył w tym czasie zaliczyć największą liczbę wygranych pojedynków z obrońcami rywali spośród wszystkich zawodników, a także dorzucić asystę. Patrząc na duet środkowych obrońców Arsenalu – w meczu z Obywatelami zagrał Papastatopulos oraz Mustafi – trudno nie odnieść wrażenia, że brakuje im zwrotności i dynamiki. To oczywiście woda na młyn dla Edena Hazarda, który powinien świetnie sobie z nimi radzić. Za trafienie w meczu z Kanonierami LvBet płaci 2,50.