Sparingi: Lech Poznań – Hapoel Beer Szewa 3:0

0

Z bardzo dobrej strony pokazali się dziś zawodnicy Kolejorza w meczu sparingowym z zespołem mistrza Izraela. Lech Poznań na Inea Stadionie pokonał Hapoel Beer Szewa 3:0.

Był to pierwszy i zarazem ostatni mecz towarzyski lechitów przed meczami eliminacyjnymi do Ligi Europy. Już w najbliższy czwartek o 20:45 podejmują oni przy Bułgarskiej macedoński FK Pelister Bitola. Rewanż nastąpi tydzień później.

Spotkanie bardzo dobrze ułożyło się dla gospodarzy. Już w 4. minucie za sprawą Roberta Gumnego objęli oni prowadzenie. Kolejny gol padł po stałym fragmencie gry. Piłkę dośrodkowaną przez Darko Jevticia zgrał Nicki Bille Nielsen, a z bliska formalności dopełnił Lasse Nielsen. Wynikiem 2:0 zakończyła się też pierwsza połowa.

W drugiej odsłonie gry padła jeszcze jedna bramka. W 60. minucie Gumny dośrodkował do Mario Situma, a Chorwat strzałem po długim rogu pokonał bramkarza gości.

Po meczu trener Lecha, Nenad Bjelica, chwalił swoją drużynę.

– Graliśmy z bardzo ciężkim i bardzo dobrym rywalem. Wynik nie jest w takim meczu ważny. Chodzi o to, żeby się dobrze przygotować do meczów o stawkę. Chcieliśmy zrobić wszystko, czego próbowaliśmy na treningach. Dlatego ważne było zaangażowanie zespołu. To było bardzo dobre. Mieliśmy dobre akcje, ale musimy dalej pracować.

Teraz piłkarze Lecha udadzą się na zgrupowanie do Opalenicy, gdzie przebywać będą do soboty. Następnie wrócą do Poznania, gdzie będą przygotowywać się do czwartkowego meczu.

Lech Poznań – Hapoel Beer Szewa 3:0 (1:0)

1:0 – Robert Gumny 4′
2:0 – Lasse Nielsen 29′
3:0 – Mario Situm 60′

Skład Lecha: Matus Putnocky (46′ Jasmin Burić) – Robert Gumny (79′ Marcin Wasielewski), Lasse Nielsen, Emir Dilaver, Wołodymyr Kostewycz, Abdul Aziz Tetteh, Darko Jevtić (79′ Jakub Serafin), Maciej Makuszewski, Radosław Majewski (67′ Mihai Radut), Mario Situm (72′ Dariusz Formella), Nicki Bille Nielsen (72′ Kamil Jóźwiak).

W składzie na dzisiejszy mecz zabrakło oczywiście Jana Bednarka, Tomasza Kędziory i Dawida Kownackiego czyli kadrowiczów powołanych na mistrzostwa Europy U-21. Poza kadrą znaleźli się również Marcin Robak, Szymon Pawłowski, Łukasz Trałka, Maciej Gajos, a także nowo pozyskani pozyskani Denis Rakels, Niklas Barkroth i Vernon De Marco Morlacchi.

baner

Poprzedni artykułME U-21 – Portugalii zabrakło bramki po szalonym meczu, Hiszpania z kompletem punktów