Serie A – Pierwszy punkt Benevento, gol bramkarza i nowy lider

0
serie a 3.12

Benevento zdobyło pierwszy, historyczny punkt w Serie A dzięki bramce swojego bramkarza w 95. minucie meczu z Milanem! Inter wykorzystał pierwszą porażkę Napoli i z hukiem zameldował się na pozycji lidera, a Sampdoria nie potrafiła utrzymać prowadzenia i przegrała z Lazio.

Benevento – AC Milan

Benevento w czternastu kolejkach tego sezonu poniosło czternaście porażek i strzeliło zaledwie osiem goli. Jaki szok musieli przeżyć zarówno piłkarze, jak i kibice, gdy po ostatnim gwizdku sędziego na tablicy widniał wynik 2:2!

W pierwszej połowie goście mieli wyraźną przewagę, a gospodarze mimo kilku prób nie oddali żadnego celnego strzału na ich bramkę. Milan objął prowadzenie w 38. minucie, gdy w ogromnym zamieszaniu w polu karnym głową piłkę do bramki skierował Giacomo Bonaventura.

W drugiej połowie do głosu doszli gospodarze i to oni wyraźnie stłamsili piłkarzy Milanu. Już w 50. minucie wyrównał George Puscas, który dobił fantastyczny strzał zza pola karnego swojego kolegi.

W 57. minucie Milan ponownie objął prowadzenie. Nieco zamieszania po rzucie rożnym wykorzystał Nikola Kalinic. W 75. minucie Alessio Romagnoli obejrzał drugą żółtą kartkę i 22-letni obrońca osłabił swój zespół na ostatni kwadrans meczu.

Wydawało się, że takim wynikiem mecz się zakończy, ale w piątej minucie doliczonego czasu gry piłka zagrana po rzucie wolnym trafiła na głowę Alberto Brignoliego… bramkarza Benevento. Golkiper pokonał swojego kolegę po fachu, Gianluigiego Donnarummę, i dał pierwszy punkt drużynie w Serie A! Nie był to udany start Gennaro Gattuso w roli szkoleniowca Milanu…

Inter – Chievo

Po piątkowej porażce Napoli z Juventusem, Inter miał szansę objąć prowadzenie w tabeli – musiał tylko pokonać średniaka Chievo. Piłkarze z Mediolanu długo czekali na ten moment i na fotel lidera weszli z hukiem. Duża w tym zasługa Ivana Perisicia, który aż trzykrotnie pokonał bramkarza rywali. Po jednej bramce dołożyli też Mauro Icardi i Milan Sriniar i ostatecznie Inter wygrał 5:0. Tym sposobem ma teraz punkt przewagi nad drugim Napoli i dwa punkty nad trzecim Juventusem.

W 87. minucie na boisku w zespole gości pojawił się Paweł Jaroszyński.

Sampdoria – Lazio

Z Bartoszem Bereszyńskim w pierwszej jedenastce, Dawidem Kownackim na ławce rezerwowych (który wszedł na murawę w 70. minucie) i Karolem Linettym poza kadrą z powodu kontuzji, Sampdoria walczyła, by zrównać się z Lazio punktami, a Lazio grało o utrzymanie niewielkiego dystansu do rywali zza miedzy.

Gospodarze objęli prowadzenie w 56. minucie, gdy po podaniu Fabio Quagliarelli gola zdobył Duvan Zapata. W 80. minucie wyrównał jednak Siergiej Milinković-Savić. Wydawało się, że mecz zakończy się remisem, ale w doliczonym już czasie gry zwycięskiego gola zdobył Felipe Caicedo i to Lazio wróciło do domu z trzema punktami.

Niedzielne mecze Serie A:

Benevento – Milan 2:2 (0:1)
(Puscas 50′, Brignoli 90'+5 – Bonaventura 38′, Kalinic 57′)

Bologna – Cagliari 1:1 (0:1)
(Destro 81′ – Pedro 42′)

Fiorentina – Sassuolo 3:0 (2:0)
(Simeone 32′, Veretout 42′, Chiesa 71′)

Inter – Chievo 5:0 (2:0)
(Perisić 23′, 57′, 90′, Icardi 38′, Skriniar 60′)

Sampdoria – Lazio 1:2 (0:0)
(Zapata 56′ – Milinković-Savić 80′, Caicedo 90′)

LV Bet - nawet 1.000 złotych bonusu

2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN
Poprzedni artykułLOTTO Ekstraklasa – Górnik zwiększa przewagę nad Legią, a Kurzawa strzela bezpośrednio z rzutu rożnego!
Następny artykułFantasy Premier League – podsumowanie 15 kolejki z ligą Gol.pl!