#AleTypiara – czyli typuj z Kejsi 242

0
Propozycje typów

Wczorajszy mecz Polaków przyniósł nam tyle emocji, że wystarczy nam chyba do Mistrzostw Świata. Idąc jednak dalej, czekają nas kolejne mecze eliminacyjne, dlatego przedstawiam najnowsze propozycje typów, które dotyczą spotkania Portugalia – Szwajcaria.

Odbierz dodatkową gotówkę i zwrot za nietrafiony zakład!

PORTUGALIA

Gospodarzami tego spotkania będzie nie kto inny jak Portugalia z Cristiano Ronaldo na czele. Drużyna Fernando Santosa, zajmuje dopiero drugą pozycję w swojej grupie, a przed nimi na miejscu pierwszym znajduje się reprezentacja Szwajcarii, z którą przyjdzie im się teraz zmierzyć. Portugalczycy wygrali osiem z dziewięciu rozegranych dotychczas spotkań, podczas których strzelili aż 30 goli, a stracili tylko cztery. Jedyną porażkę jaką zanotowali w eliminacjach, zaliczyli dokładnie rok temu ze Szwajcarią. Prawda jest taka, że jeśli chcą awansować do Mundialu z pierwszego miejsca, to muszą ten mecz wygrać. Będą mieli co prawda tyle samo punktów co Helweci, niemniej jednak posiadają lepszy bilans bramkowy. Remis de facto nic im nie daje, a porażka sprzed roku może okazać się przeszkodą przed awansem, tak więc możemy być niemalże pewni, że zrobią wszystko, by mecz wygrać.

Słynny CR7 zagrał w ostatnim spotkaniu przeciwko Andorze dopiero w drugiej połowie, a mimo to zdołał strzelić gola w 63. minucie. Tym samym ma on na swoim koncie aż 15 trafień w tych eliminacjach – tylko jedno mniej od Roberta Lewandowskiego. Znając ambicje Ronaldo zrobi on wszystko, aby w tej klasyfikacji wygrać. O sile reprezentacji Portugalii nie muszę się zbytnio rozpisywać – wszak to aktualni Mistrzowie Europy. Debiutantem w kadrze Portugalii jest Bruno Fernandes, który na co dzień reprezentuje barwy Sportingu Lizbona i jest w tym sezonie w wybornej formie. Nieźle spisuje się także młody Goncalo Guedes, który przed sezonem trafił na wypożyczenie z PSG do Valencii. Ten dwudziestoletni napastnik jest przez niektórych ekspertów nazywany “nowym Ronaldo”. Jedno jest pewne – defensywa Szwajcarii będzie miała sporo pracy.

SZWAJCARIA

Po przeciwnej stronie mamy reprezentację Szwajcarii, która gra zaskakująco dobrze w tych eliminacjach. Drużyna Vladimira Petkovica wygrała bowiem wszystkie dotychczasowe spotkania eliminacyjne. Jako jedyna drużyna w grupie B, nie przegrała żadnego meczu, dzięki czemu mają przewagę. Mowa tutaj oczywiście o sytuacji punktowej, ponieważ Helweci zajmują pierwszą pozycję w tabeli z dorobkiem 27 punktów, a nad drugą Portugalią mają przewagę trzech oczek. We wszystkich spotkaniach udało im się też strzelić 23 bramki i stracić zaledwie pięć, tak więc grają bardzo dobrze w ofensywie i solidnie w obronie. Bądźmy szczerzy – tylko pięć straconych bramek w dziewięciu meczach to wynik naprawdę przyzwoity. Prawda jest taka, że mniej goli w tej grupie stracili tylko Portugalczycy, którzy jednak przez porażkę mają stratę do Szwajcarów.

Wiele na temat Helwetów pisałam w swoim wcześniejszym wpisie (tutaj), dlatego dziś skupię się na ich ostatnim spotkaniu. Przeciwko Madziarom zagrali bardzo pewnie i dominowali już od pierwszych minut. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bowiem wynik w 18. minucie otworzył Xhaka, a dwie minuty później było już 2:0 po trafieniu Fabiana Freia. Przed przerwą padł jeszcze gol na 3:0, którego autorem był Steven Zuber i było jasne, że Szwajcaria wywalczy komplet punktów. W drugiej połowie dorzucili jeszcze dwa gole – drugie trafienie zaliczył wspomniany wcześniej Zuber, a w końcówce spotkania gola strzelił doświadczony Stephan Lichtsteiner. Niestety w ich szeregi obronne wdarło się rozprężenie i w drugiej połowie dali sobie wbić dwa gole, ale wynik 5:2 był naprawdę imponujący. Helweci kolejny raz udowodnili, że są niezwykle mocni i nie można ich lekceważyć.

Propozycje typów:

BTS @1,95 – Moja pierwsza propozycja do tego meczu to BTS, za co LvBet oferuje 1,95. Portugalia będzie robić wszystko, aby wygrać mecz i awansować do Mundialu z pierwszego miejsca. Remis i przegrana daje im jedynie grę w barażach. Do tego ambicja CR7, by strzelić więcej goli niż Lewy (swoją drogą kurs w LvBet na to, że Ronaldo strzeli wynosi 1,75, więc warty jest rozważenia). Helweci z kolei mają tę przewagę, że im wystarczy remis. Z pewnością będą się bronić, ale wiedzą, że ciężko zatrzymać ofensywę Portugalczyków, więc będą musieli powalczyć również o gola z kontrataku.

Portugalia + Over 1,5 @1,96 – Ja wiem, że Szwajcaria gra wyjątkowo dobrze, ale nie do końca wierzę w to, że będą w stanie zatrzymać Portugalię. Myślę, że mimo wszystko gospodarze wygrają ten mecz po ciężkim boju, dlatego pokuszę się o wytypowanie ich jako zwycięzców + minimum dwie bramki w spotkaniu, za co LvBet płaci 1,96. Dla odważniejszych ciekawą opcją do postawienia za niewielką kwotę jest zakład na zwycięstwo Portugalii + BTS za 3,60.

Nie zapomnijcie obserwować mojego profilu na Facebooku, a także dołączyć do mojej bukmacherskiej grupy o nazwie #TeamKejsi, gdzie zawsze wrzucam swoje propozycje typów. Niech Buk będzie z Wami : )

Poprzedni artykułReprezentacja Polski z brązowym medalem mistrzostw Europy!
Następny artykułTajemnice Premier League: Pizzagate