10 rzeczy, które musisz wiedzieć o Marco Reusie

0

Marco Reus to jedna z największych gwiazd Bundesligi, a także reprezentacji Niemiec. Skrzydłowy w ubiegłym sezonie zdobył swój pierwszy tytuł w karierze – Borussia Dortmund wygrała Puchar Niemiec. To najważniejsze informacje na jego temat, ale czy wiesz o nim wszystko?

Aby upewnić się, że nie umknęło nam nic z dotychczasowej kariery tego zawodnika, portal Bundesliga.com przygotował listę dziesięciu rzeczy, które możesz nie wiedzieć o Marco Reusie.

1) Skromne początki

Reus urodził się 31 maja 1989 roku w Dortmundzie, a piłka nożna towarzyszyła mu od zawsze. Pierwsze szlify w tej dyscyplinie stawiał w małym klubie o nazwie Post SV Dortmund. Jego były trener kiedyś przyznał, że piłka nożna była jego całym życiem – każdą chwilę poświęcał temu, aby mógł kopać w futbolówkę.

2) Wczesne początki

Potwierdzeniem tego, że piłka towarzyszyła mu od zawsze jest fakt, iż po raz pierwszy w klubie znalazł się w wieku czterech lat. Miał obsesję na punkcie futbolu i ciągle był widziany z czymś co przypominało piłkę u jego stóp. Reus w 1996 roku dołączył do akademii Borussii Dortmund, ale kilka lat później powiedziano mu, że ze względu na słabe warunki fizyczne. Nie było to dla niego łatwe, bowiem z tą drużyną wiązał przyszłość.

3) Lata gry w Borussii Moenchengladbach

Skrzydłowy zawodnikiem popularnych “Źrebaków” został w 2009 roku i był jednym z tych, którzy kształtowali przyszłość tego klubu. W 2011 roku zdobył bramkę, dzięki której Borussia uniknęła spadku z Bundesligi. Sezon później zdobył 18 bramek, a jego drużyna wywalczyła przepustkę do Ligi Europy (wówczas Puchar UEFA).

4) Pechowiec

Reus miał wyśmienity początek w reprezentacji – zagrał na mistrzostwach Europy 2012 rozgrywanych w Polsce i zdobył kilka bramek. Następne dwa wielkie turnieje ominęły go ze względu na problemy zdrowotne – w ostatnim mundialu nie zagrał z powodu kontuzji kostki. Kontuzja wykluczyła go także z mistrzostw Europy z 2016 roku.

5) Najlepszy przyjaciel – Mario Goetze

Podczas, gdy Reus nie wziął udziału w mistrzostwach świata w Brazylii, to Mario Goetze w finale tego turnieju zdobył decydującą bramkę. Zadedykował ją swojemu przyjacielowi i na uroczystym przekazaniu pucharu nosił koszulkę z jego nazwiskiem. Przyjaźń.

6) Świetna współpraca z Pierre-Emerickiem Aubameyangiem

Pierre-Emerick Aubameyang jest dobrym kolegą Reusa, a świetną parę tworzą oni także na boisku, gdzie grają po prostu kosmicznie. Nie byłoby problemu z wypełnieniem płyty DVD, na której zawarlibyśmy nagrania z ich kombinacjami z meczów.

7) Marka poza boiskiem

Jego występy w klubie, a także w reprezentacji, spowodowały, że stał się rozpoznawalną osobą. To mu pozwoliło w założeniu własnej marki o nazwie MRXI. Powstała specjalna platforma, aby fani mogli wiedzieć o nim wszystko, a także mogli zakupić gadżety z nim związane.

8) Twarz FIFA 17

Reus jest gwiazdą globalną, nie znają go wyłącznie fani zainteresowani Borussią Dortmund. Potwierdza to fakt, iż w 2016 roku znalazł się na okładce gry FIFA 17. W publicznym głosowaniu wyprzedził Edena Hazarda, Jamesa Rodrigueza czy Anthony Martiala.

9) Działalność charytatywna

Gwiazda Borussii Dortmund jest tym, który zawsze oddaje się osobom, które mają mniej szczęścia niż on sam. Robi to regularnie, a od kilku lat odwiedza dzieci w szpitalach. Reus wspiera dzieci cierpiące na białaczkę oraz nowotwory, a część zysków z marki odzieżowej MRXI oddaje na cele charytatywne.

Heute habe ich den Elterntreff Dortmund für leukämie- und tumorerkrankte Kinder (www.elterntreff-dortmund.de) in der Kinderklinik besucht. Es war sehr schön und bewegend, wie tapfer die kleinen und deren Eltern sind. Mit der "Affenkollektion" habe nicht nur ich geholfen, sondern Ihr alle! Vielen Dank dafür! Macht weiter so, noch bis Ende Mai. www.mrxi.de #mrxi @mrxi_official Today I visited the organisation Elterntreff in Dortmund, which helps kids and their families when their kids suffer from cancer and leukemia. It was so touching to see these kids and their parents how brave and postive they are. With my "mrxi-Collection" It was not just me who helped these children, but every single one of You! Thank you very much. Keep on going till the end of May! www.mrxi.de #MRXI @mrxi_official

A post shared by marcinho11 (@marcinho11) on

10) Maniak filmowy

Często dla fanów jest tajemnicą to, co ich idole robią w wolnym czasie. Reus robi tylko jedno – siada na kanapie i ogląda filmy. Reprezentant Niemiec przyznaje, że bardzo łatwo jest mu się wciągnąć w interesujący serial.

PRZEZbundesliga.com
Poprzedni artykułReece Oxford wraca do West Ham United
Następny artykułKolejny Polak w Premier League?